Kočičí nemoci

 • Trpí kočky stresem?

  Pondělí, 19. květen, 2014
  Odpověď je nasnadě, opravdu trpí. Jsou na tom s emocemi stejně jako lidé a co se týká vnějších vlivů, občas nastane situace, která dokáže kočku pořádně vystresovat. Podnětů může být mnoho a důsledek se také projevuje různě. Jak tedy vypozorovat, že náš mazlíček trpí stresem?
 • Myslím, že má kočka je nemocná… asi

  Středa, 19. březen, 2014
  Podle čeho vlastně člověk - nelékař pozná, že je s jeho zvířetem něco v nepořádku? Kočka zpravidla trpí potichu, vodítkem však jsou změny v chování (nechutenství, malátnost, žíznivost, ukrývání se,…) či vnější zjevné symptomy (ztráta srsti, kulhání, zvracení, průjem, kašel aj.). Než se vydáme k veterináři, je dobré se na tuto návštěvu předem připravit. Nabízíme vám doporučení, čemu všemu byste měli věnovat pozornost, pokud myslíte, že je s vaší kočkou něco v nepořádku.
 • Zánět slinivky břišní u kočky

  Středa, 13. listopad, 2013
  Má Vaše kočka akutní průjmy a zvrací? Příčinou může být zánět slinivky břišní. Pankreatitida může být způsobena několika faktory. Pokud na toto onemocnění začnete mít podezření, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře Vaší kočky.
 • Zánět dělohy u koček. Jak ho včas rozpoznat?

  Sobota, 9. listopad, 2013
  Máte doma kočku středního věku, která není kastrovaná? Zvažujete, že byste kočičku připustili a koťátka si nechali, ale dlouho se rozhodujete? V obou těchto situacích si dejte pozor na zánět dělohy, který může vaši kočičku postihnout. Jaké jsou příznaky, jak často se toto onemocnění u koček vyskytuje a jak se léčí? To vše se dozvíte v následujícím článku.
 • Přírodní léky pro kočky

  Neděle, 8. září, 2013
  Alternativní způsoby léčby mají stále více stoupenců a to nejen v léčení lidí, ale i zvířat - koček a psů především. Přibývá majitelů, kteří preferují způsoby léčby přírodními přípravky. Milovníci koček vědí, že coby živočišný druh mají kočky výrazná specifika a proto se v tomto článku věnujeme přírodní medicíně u koček.
 • Epilepsie u koček

  Pátek, 15. únor, 2013
  Epilepsie (neboli padoucnice) je onemocnění, které se u koček sice nevyskytuje příliš často, přesto mu však bude věnován tento článek, neboť je důležité vědět, jak se zachovat při případném epileptickém záchvatu vaší kočky. Epilepsie u koček není z vědeckého hlediska dosud příliš prozkoumána a je opředena mnoha mýty a nepravdami.
 • Aortální tromboembolie u kočky

  Úterý, 7. srpen, 2012
  Nejedná se sice o tak rozšířené onemocnění jako u lidí, přesto i kočky mohou trpět trombózou neboli krevní sraženinou v krevním řečišti. Postižením mohou trpět navíc pouze kočky nemocné a to hlavně ty, které mají nádorové onemocnění, onemocnění štítné žlázy nebo mají srdeční onemocnění.
 • Bílá kočka = hluchá kočka?

  Úterý, 19. červenec, 2011
  Ačkoli právě bílá barva u koček bývá spojena s hluchotou, v žádném případě se nejedná o pravidlo. Pravdou ovšem je, že bílé kočky bývají vrozenou hluchotou postižené nejvíce.
 • Narkóza u koček - jak to probíhá

  Středa, 24. březen, 2010
  Celkové znecitlivění organizmu užívané při operacích. Narkóza. Ať už se jedná o jakýkoliv veterinární zákrok, veterinář Vám může jednoho dne oznámit, že je nezbytně nutné dát Vaší kočce narkózu, neboli ji na několik hodit uspat. Samotné slovo narkóza u převážné většiny chovatelů vyvolá podvědomý strach o život své kočky. To zřejmě z důvodu různých pověstí, které o narkóze kolují, a snad také proto, že zvíře při narkóze vypadá na první pohled téměř jako mrtvé. Je však narkóza tak nebezpečná? Tento článek vám prozradí, jak toto znecitlivění organizmu funguje a jaký vliv má na zdraví Vaší kočky.
 • Čím, kdy a jak očkovat kočku?

  Čtvrtek, 11. březen, 2010
  Tak jako všechna zvířata postihují infekční choroby, tak ani kočky nejsou výjimkou, i ony trpí svými chorobami. Proto my, chovatelé, musíme udělat vše pro to, abychom těmto chorobám předcházeli. Začít můžeme u vakcinace.
Celkem záznamů: 68

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.