Kočičí nemoci

 • Co potřebujete vědět o onemocnění jater u koček

  Sobota, 21. listopad, 2015
  Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v těle nejen lidí, ale i zvířat. Veterinární praxe ukazuje, že játra nemusejí vždy fungovat správně, což se nejčastěji projevuje výskytem žloutenky – žlutým zabarvením tkání. To je viditelné na bělmu očí, na dásních a v kůži uvnitř uší.
 • Zoonózy – nejen kočičí strašák

  Středa, 28. říjen, 2015
  Možná jste již slyšeli o nemocech, které se přenáší ze zvířat na člověka. Říká se jim právě zoonózy. A možná jste ani netušili, že kromě malárie sem patří třeba i HIV virus, který byl původem pouze u šimpanzů. Ti s ním dokážou beze stopy následků žít. I kočka má své „kostlivce ve skříni“ a čím více jich přibývá v domácnosti, tím spíše se toto téma stává nevyhnutelným.
 • Lupy v srsti kočky

  Pátek, 11. září, 2015
  Možná jste viděli americký film Evoluce o přemnožení jistých příšer, které se daly zničit jedině šamponem Head&Shoulders a to v nemalé dávce. Na svou kočku jej ale rozhodně raději nepoužívejte! Když už, tak kvalitní kočičí šampon. Máme pro vás tipy a rady co dělat, když má kočka lupy.
 • Proč maso ano a paralen ne? Jak funguje kočičí trávení.

  Středa, 22. červenec, 2015
  Všichni víme, že kráva má několik předžaludků, kůň tráví vlákninu z trávy díky slepému střevu nebo že drůbež a ptáci potřebují občas přijmout v potravě kamínky a písek, aby se jim lépe trávilo. Jak ale funguje trávení kočky? Co je pravdy na tom, že potřebuje mléko? Na co všechno má kočka žaludek?
 • Zvýšený výskyt blech – jak na to?

  Pondělí, 15. prosinec, 2014
  Mnoho majitelů se v posledních týdnech potýká se zvýšeným výskytem blech a to u koček i psů. Víte jak správně s blechami u vaší kočky zatočit? Tady je přehled nejdůležitějších zásad, jak kočku odblešit a nevyhodit jen zbytečně peníze či v horším případě ještě kočičce neublížit.
 • Selhání ledvin – smutná diagnóza avšak s nadějí

  Pondělí, 22. září, 2014
  Ledvinové selhání může kočky (stejně jako psy a jiná zvířata) postihnout v akutní nebo chronické formě. I když se oba typy liší svým průběhem, jedná se o velmi závažné onemocnění vedoucí velmi často k tragickému konci. Především u chronického průběhu bývají příznaky nenápadné a plíživé. Rozhodující pro záchranu života svého chlupatého přítele je všimnout si jich včas a neváhat s návštěvou u veterinárního lékaře.
 • Hematemeze u koček – krev v trávicím traktu

  Středa, 10. září, 2014
  Máme doma kočku, které táhne na 12. rok a pořád je to vitální a mazlivá dáma. Jako u všech seniorů je ovšem i její zažívání den ze dne citlivější. Obvykle alespoň jednou denně zvrací. Vřídky v žaludku se stávají stále častějším problémem u koček, výskyt krve v trávicím traktu však již pravděpodobně signalizuje problém větší. A nemusí být způsobený pouze vřídky.
 • Když má kočka žloutenku

  Pondělí, 18. srpen, 2014
  Většina majitelů s kočkami zachází nejen jako se svými přáteli, ale zkrátka jako s právoplatnými členy rodiny. A stejně tak jako u svého sourozence, rodiče či dítěte si všimnete jakékoli změny v chování, zaregistrujete také nesoulad s běžným chováním právě u kočky. Jakmile se kočka nakazí žloutenkou, je to vždy velmi zátěžové nejen pro ni, ale i pro jejího majitele. Nicméně s pomocí dodržování zásad léčení a podávání potřebných léků se může kočka ze žloutenky vyléčit. Potom může prožít spokojený život trvající přibližně 15 let.
 • Cukrovka u kočky už není vzácností

  Pondělí, 4. srpen, 2014
  Cukrovka neboli diabetes mellitus, se v současné době řadí k nejčastějším nemocem psů i koček. Je způsobena nedostatkem inzulínu, ať už relativním, nebo absolutním. Má vzrůstající tendenci. Odhaduje se, že výskyt cukrovky u koček v celosvětovém měřítku je 1:100, přičemž kočky s největším předpokladem vzniku nemoci jsou barmské. Cukrovka se častěji vyskytuje u kocourů než u koček, vliv kastrace není prokázán. Nemoc se poprvé projevuje okolo desátého roku života.
 • Červené vřídky a černé tečky - akné koček

  Pondělí, 23. červen, 2014
  Má Vaše kočka černé tečky v oblasti tlamy a brady? Nebo se jí tam dokonce tvoří červené vřídky? Pak má Vaše kočka problém s akné. Možná si řeknete, že jste o tom nikdy neslyšeli, ale je to skutečně tak. Akné je poměrně častý zdravotní problém u koček, avšak obvykle jsou symptomy mírné a po čase odezní. Vážnější to ale bývá v případech, že se akné stane u Vaší kočky chronickým. Důležité je říci, že kočičí akné postihuje obě pohlaví, všechna plemena a všechny věkové kategorie.
Celkem záznamů: 68

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.