Kočičí nemoci

 • Zánět kolenního kloubu – když chůze bolí

  Čtvrtek, 22. únor, 2018
  Možná se vám stalo, že vaše kočka náhle ztratila ochotu skákat, její chůze se stala nejistou. Možná má o něco méně apetitu. Rentgen nic neukázal a vy už si nevíte rady, co ji trápí? Zánět kolenního kloubu! Méně známý, ale neméně častý a vážný pohybový problém!
 • Jak poznat kočičí kazy, aneb resorpční léze u koček

  Pondělí, 19. prosinec, 2016
  Kočičí tlamičku může potrápit mnoho neduhů – jedním z nejčastějších bývá resorpční léze. Během života se s ní potká mnoho koček. Co ji způsobuje a jak proti ní svou kočku chránit se dozvíte na následujících řádcích.
 • Co byste měli vědět o onemocnění jater u koček

  Čtvrtek, 20. říjen, 2016
  Existuje několik společných jmenovatelů, které signalizují zdravotní problém související s onemocněním jater. Pojďme si představit nejčastější z nich, a zároveň si nastínit, jak probíhá léčba.
 • Zvýšená žíznivost kočky

  Sobota, 15. říjen, 2016
  Nová potrava s vyšším obsahem sodíku může být důvodem zvýšeného pocitu žízně vaší kočky, ale stejně tak za tím může být několik jiných důvodů.
 • Bezbariérový přístup pro kočku

  Sobota, 17. září, 2016
  Nejen děti o prázdninách mohou utrpět zranění při neuváženém pobíhání přes cestu. Svobodomyslné kočky obvykle nemají moc času se rozhlížet a někdy na to bohužel doplatí. I když se to nestává příliš často, i z vaší kočky může být vozíčkář.
 • Encefalitidu jistě znáte, ale klíšťata přenáší i anaplazmozu.

  Čtvrtek, 7. červenec, 2016
  Tak nějak jsme si všichni zvykli, že klíšťata přenášejí encefalitidu a boreliózu. Lidé se mohou nechat očkovat proti encefalitidě, psi proti borelióze. A kočky? Co číhá na ně?
 • Jak poznat vrozené vady srdce u kočky

  Sobota, 4. červen, 2016
  Když se vám narodí několik uzlíčků rozkošných koťátek, žádnou vadu na nich obvykle nepoznáte. Stejně tak nemusíte poznat žádnou vadu ani ve věku dvou měsíců, kdy si obvykle kupujete koťátko. Srdeční vady se nejčastěji projeví až od tří měsíců života a většina takto postižených jedinců do jednoho roku umírá.
 • Jak poznat šedý nebo zelený zákal u kočky

  Úterý, 8. březen, 2016
  Bílé zmléčnění oka u osmáků degu, zarudnutí očí u mopsů a jejich ztráta zraku vlivem nitroočního tlaku, mhouření víček u koček s projevy zarudnutí a výtoku z očí. Toto všechno má jeden společný název a několikero různých příčin vzniku – zákal.
 • Pihy a skvrny na kůži kočky - máte se bát?

  Pondělí, 22. únor, 2016
  Pipi pihovatá byla nezapomenutelným vzorem mnoha slečnám, které se jí chtěly podobat a jak se zdá, je dodnes vzorem i mnohým kočkám. Pihy způsobuje je nahromaděný melanin, kterým se tělo brání intenzívnímu slunečnímu záření. Co to znamená, když se vaší kočce objeví někde piha? Je třeba se bát?
 • Válka s blechami má pokračování ve formě pamlsku

  Středa, 17. únor, 2016
  Blechy. Jsou všude, rozlézají se po bytě, kladou vejce do nejtenčích spár, útočí na nervy zvířat i jejich majitelů. Jsou nezničitelné. Jsou odolnější než sám Superman a ani chytré lidské mozky už si v mnoha případech neví rady, jak se tak malého vetřelce zbavit. Nicméně, několik chytrých mozků se pokusilo najít řešení. Voala – odblešovací tablety.
Celkem záznamů: 68
|< << 12345 >> >|

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.