Vyrobit hračku pro kočku? Je to hračka!

Pondělí, 15. prosinec 2014

Kočky jsou hrdé osobnosti, jsou vznešené, zásadové, náladové a velice konzervativní. Jsou přesvědčeny, že jsou takříkajíc „na úrovni“, avšak hravost v nich doutná pořád. Kupované hračky však často okázale ignorují. Jak si tedy opatřit kratochvilné předměty, které si číča zamiluje a jejichž pořízení vás nezruinuje? Čtěte dál.

Hračky pro kočky na tyčce – tzv. mávátka

Vezměte klacek, kus provázku a na něj přivažte např. vlněný střapec, odstřižky látek (nejlépe šustivých) nebo víčko z PET lahve. Kupu legrace udělá i pevně utažený svazek peří. Větší brka můžeme buď koupit, nebo je ještě lépe nasbírat při procházkách v lese (kočka z nich bude cítit pach ptáka a z nové hračky bude naprosto paf).

 

Kočičí hračky kutálející se

I když s aportování bývá spojováno spíše se psy, lze mu s trochou trpělivosti naučit i šikovnější kočky. Kdysi jsem někde četla, že aportující kočka je spíše vzácnost. Měla jsem dva kocoury, kteří se aportovat naučili prakticky sami. Soudím, že klíčem úspěchu je přijít na ten správný materiál. U toho prvního to byly dekorativní pedigové kuličky, které se prodávají např. v květinářství.  Druhý kocour nosil v tlamce kuličku ze zmuchlaného papírového proužku, který se lepí ze spodu na menstruační vložky. Velký úspěch však mají i např. kuličky ze šustivých materiálů (papírky od bonbonů, alobal, potravinářská folie,…), dřevěné špulky od nití, korálky a fazole. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na typická klubíčka vlny!

 

Hračky pro kočky – koumáky

Klidnější povahy dají jistě přednost intelektuálním hrám. Vezměte krabici od bot a izolepou k ní přilepte víko. Do krabice i víka udělejte řadu otvorů velkých tak, aby v nich kočka mohla dostatečně manévrovat tlapkou, ale aby do nich nedokázala nacpat celou hlavu. Do takto děravé krabice nasypte hrst oblíbených pamlsků a pozorujte tlapkovanou, kterou s nimi chlupatý mlsoun začne hrát. Ujistěte se však, že pamlsky kočka z krabice skutečně dokáže získat. Pokud ne, upravte velikost či počet děr. Podobně poslouží např. i sada ruliček od toaletního papíru, které slepíme k sobě a do každé dáme něco dobrého. Mnoho koček dokáže zaujmout i tekoucí voda. Můžeme ji tenkým pramínkem pustit na chvíli z kohoutku nebo rovnou zakoupíme vodní fontánku.

 

Schovávačky

Chceme-li kočku pobavit a zároveň jí dopřát to, co je jí přirozené – tedy tendenci k tomu vidět a být „neviděna“, nabídněme ji novou skrýš. Výborně nám k tomuto účelu poslouží tašky všeho druhu: papírové, igelitové, sportovní i batohy. Podobné popularitě se těší i krabice a bedýnky. U hraček typu „schovávačky“ jsem však vypozorovala jedno riziko: některé kočky nabídnutou skrýš použijí raději místo toalety.

 

Hračky pro kočičí predátory

Kočky jsou masožraví lovci, ne každý majitel je však nadšen z představy každodenního odklízení mrtvé havěti či nesežraných zbytků. Pokud však kočce zálibu v lovu přece jen úplně odepřít nechceme, otevřeme večer okno a rozsvítíme lampu. Domů brzy nalétá takové množství hmyzu, které kočku spolehlivě zabaví na celou noc.

autor článku: Iva Musilová

Počet přečtení tohoto článku: 14051

Zpět na výpis

 • Také vyrábíme

  03.02.2018 14:10:04

  Mickomáma napsal(a):

  Musím říct, že kvalita kupovaných hraček se dle mě strašně snížila. Ta stejná hračka před 10 lety a dnes má úplně rozdílnou kvalitu. Všimla jsem si to u mnoha produktů jako jsou stromy pro kočky, mávátka, aj.
  Začala jsem ale vyrábět hračky vlastní. Např. z obalu od bonboniéry lze snadno učinit inteligenční hračku. Do důlků po bonbónech dávám pamlsky a kočky šmátrají pacičkami, aby je dostaly ven. A vymyslet lze toho mnohem víc.

 • Re: Hračky pro kočky

  07.04.2016 09:14:44

  Renča z Brna napsal(a):

  Bábina (06.04.2016 18:04:19) napsal: Kdepak,třapítka, mávátka a podobné hračky,mojí kočičku nezajínají.Ta je chytrá a jde po ruce co s hračkou mává ,třese a podobně.To jsem už dávno zavrhla.Ale zato hopsakoule,to bych mohla házet celý den.A samozřejmě krabicování a staré vyřazené kabelky, pověšené ve výšce,kam dostane na zadních.To je hračka všech hraček.A opravdu stačí i alobalová kulička.Ale u nás prostě vedou hopsakoule.

  U nás taky vyhrává vše, co se nějak kutálí! Třeba i kulatá plastová dózička od čaje, tuba od vitamínů...ovšem nejlepší hračka jsou smotané vyřazené ponožky-ty Mičulka drásá jak o život nebo šišatý balonek.

 • Hračky pro kočky

  06.04.2016 18:04:19

  Bábina napsal(a):

  Kdepak,třapítka, mávátka a podobné hračky,mojí kočičku nezajínají.Ta je chytrá a jde po ruce co s hračkou mává ,třese a podobně.To jsem už dávno zavrhla.Ale zato hopsakoule,to bych mohla házet celý den.A samozřejmě krabicování a staré vyřazené kabelky, pověšené ve výšce,kam dostane na zadních.To je hračka všech hraček.A opravdu stačí i alobalová kulička.Ale u nás prostě vedou hopsakoule.

 • krabice od bot je pro nači kočku nejlepší hračka

  07.01.2016 21:46:29

 • Hračky

  04.10.2015 11:41:10

  Bábina napsal(a):

  S mávátky,třapítky a jinými podobnými věcmi,nemám uspěch.Moje kočka Natty,dělá čest svému jménu.Je to filuta.Nejde po peříčkách,mašličkách a jiných věcech.Jde drápky rovnou po ruce,co s nimi mává.Takže tuto hru jsem dávno vzdala.Mít moc chytou kočku,nekdy pořádně zabolí.;-)

Celkem záznamů: 5
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.