Hračky pro kočky

Čtvrtek, 26. červen 2008

Kočka je schopná pojmout za hračku téměř jakýkoli předmět, se kterým může sama pohybovat, proto je třeba jí velmi brzy vysvětlit, co hračka je a co ne.

Hry jsou pro kočky velmi důležité, zejména v kotěcím věku se pomocí her rozvíjejí jejich smysly a lovecké umění. Pro kočky chované v bytě je hra jedinou možností zábavy a vyžití, proto potřebuje hračky, se kterými se dokáže zabavit sama i bez asistence pána. Kočky jsou hravé po celý život, proto se nemusíte bát do hraček investovat.

 

Druhy hraček pro kočky

Plyšové a plastové myšky - myšky jsou velmi oblíbenou hračkou, snadno se zachytnou za drápek a kočička si pak s nimi pohazuje a pere se s nimi. Plastové myšky jsou obvykle potaženy sisalem a místo ocásku mívají barevné pírko, které kočičky velmi láká.

 

Míčky - na hladkém povrchu si vaše kočička bude moci sama zahrát kopanou, ráda je bude honit po celém bytě a jistě ocení, pokud si budete koulet s ní.

 

Hračky na gumičce - zavěšují se například mezi futra u dveří. Kočička na hračku skáče a snaží se jí ulovit (Pozor! Hračku odstraňujte vždy, nejste-li hře přítomni, kočička by si mohla ublížit, a proto je třeba ji kontrolovat).

 

Bičíky - provázek s hračkou přivázaný na tyčce. Hračka je určená pouze pro asistovanou hru, můžete v klidu sedět například u televize a občas bičíkem mávnout, o zbytek už se postará kočička.

 

Hračky vydávající zvuky - rolničky a rachtačky jsou nejoblíbenější hračkou vydávající zvuky.

 

Mechanické hračky - hračky, které se samy pohybují, bývají obvykle na baterky, je jen na vaší kočičce, zda se jí mechanická hračka bude líbit. Většina kočiček ale neodolá například malé myšce na kolečkách, která před ní bude utíkat.

 

Hračky na provázku - hra pro vás a vaši kočičku, s provázkem můžete běhat po bytě a vaše malá vás bude velmi ráda honit.

 

Jako hračka kočičce ale postačí opravdu cokoli, role od toaletního papíru, peříčko, prázdná krabice od čehokoli, kelímek, klubíčko...

autor článku: Nikol Horáková

Počet přečtení tohoto článku: 4654

Zpět na výpis

  • -- bez nadpisu --

    20.12.2009 19:26:55

    Uživatel38283 napsal(a):

    Náše čičinky mi ukradnou houbu na nadobí, drží ji v hubě a lítají po baráku a vrčí. Je to divná kořist, ale pro ně asi zábavná. ;-D ;-D

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Dnes má svátek  Cherry, Cukřík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.