Kočičí hry a výchova

 • Jde kočku vycvičit?

  Neděle, 16. listopad, 2008
  Jde doopravdy kočku vycvičit? Nebo je to naprostá hloupost, protože kočka je tvrdohlavá povaha a nikdy se nic nenaučí a poslouchat nás nikdy nebude? Velice snadno lze kočičku naučit, aby přiběhla na zavolání svého jména. Proč by se nám ji tedy nemělo podařit správně vycvičit? Obecně se vážně říká, že kočku vycvičit nelze, ale není tomu tak, kočičku lze naučit několika užitečným dovednostem. Kočky je tedy určitě možné vycvičit tak, aby rozpoznaly své jméno a aby na zavolání přišly. U cvičení s kočičkami je to úplně stejné jako u cvičení se psy.
 • Hračky pro kočky

  Čtvrtek, 30. říjen, 2008
  Jako hračka poslouží kromě běžných papírových střapců na kousku motouzu i drobné předměty, tvarem a hebkostí odpovídající myši. Buď je kočka bude „lovit", anebo je bude přenášet v tlamičce. K přenášení předmětů v tlamce jsou pudově nutkány kočky, kdežto kocouři obvykle tuto techniku neovládají.
 • Kočka a její hra s kořistí

  Čtvrtek, 30. říjen, 2008
  Kočka domácí - Felis silvestris f. catus, jak ji většina z nás zná, je tvorem společenským a hravým, zároveň však tvorem s vlastní důstojnou osobností a vůlí. Tato drobná šelmička, zařazovaná do podčeledi malých kočkovitých šelem (Felinae), provází člověka pravděpodobně již více než 10000 let - od dob, kdy začala vznikat první lidská sídliště. Důvod, proč se právě předkové našich dnešních koček stali jedněmi z prvních zvířat, která spojila svoje další osudy s námi lidmi, byl velmi prozaický. Pro obě strany bylo toto soužití v mnoha směrech výhodné.
 • Když kočky koušou

  Pátek, 17. říjen, 2008
  Přinesete si domů kouzelné koťátko, které se vám vejde do dlaně, je měkoučké, s modrýma očima a netušíte, že jste si domů přinesli ďábla. Místo mazlení a láskyplného pohlazení vás čeká rozlícený malý kočičí spratek, který vás v momentě poškrábe, pokouše a navíc ještě uteče, když si ho chcete pochovat. Tak čekáte, až si zvykne, nosíte mu lahůdky, stelete  ty nejměkčí pelíšky, s láskou po něm uklízíte a je to čím dál horší. Jste pokousaní, vypadáte jako kdybyste prodírali ostružiním a taky trochu nevyspalí, protože váš kočičí mazánek má nejvíc energie v noci. A tak vyrazíte na zkušenou k lékaři, k přátelům, zkrátka vyzkoušíte všechno možné, protože se potřebujete taky někdy vyspat. Vyloučíte všechny obavy o zdraví svého miláčka a nakonec skončíte tím, že večer kapátkem kapete do tlamičky koťátku odvar z meduňky, aby se trochu unavilo. Když konečně usne, je tak roztomilé, že mu všechno odpustíte.
 • Když kočka trucuje

  Pátek, 10. říjen, 2008
  Někdo by mohl říci, že kočka je jen zvíře a podobné city, které cítí člověk, ona nikdy cítit nemůže. Vše je ale naopak, kočka je velmi temperamentní stvoření, má své potřeby a pocity, stejně jako člověk. Trucování, žárlivost, nic takového jí není cizí.
 • Výcvik kočky

  Čtvrtek, 28. srpen, 2008
  Obvykle se kočka nepodrobuje výcviku jako pes, není uzpůsobena výrazným projevům poslušnosti. Přesto kočka také potřebuje základní výcvik. Hlavně ji musíme naučit rozpoznat co je správné a co není. K tomu stačí jen několik slovních povelů. Kočka je schopna rozpoznat podobných signálů mnohem více. Musí však reagovat na oslovení. Její domácké jméno by mělo být krátké. Dalším slovem vyjadřujeme nelibost, jím dáváme kočce najevo, že něco nesmí dělat.
 • Hračky pro kočky

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Kočka je schopná pojmout za hračku téměř jakýkoli předmět, se kterým může sama pohybovat, proto je třeba jí velmi brzy vysvětlit, co hračka je a co ne.
 • Hry - jak si hrají kočky

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Co kočky rády hrají? Dáme Vám pár námětů na kočičí hry - schovávaná, číhaná apod.
Celkem záznamů: 28
|< << 123 >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.