Kočičí hry a výchova

 • Co dělat, když kočka přinese kořist?

  Pátek, 13. listopad, 2009
  Jako první odpověď se nabízí – kočku pochválíme. Avšak stojí za zamyšlení, za co ji chválit a za co ne. Pokud kočka přinese domů myš nebo potkana, popř. jiného hlodavce, který škodí, je třeba ji náležitě pochválit. Svou kořist donesla ukázat a přišla se pochlubit, jaký je pašák. Nebo tím také chce říci, že přispívá do naší společné domácnosti, že se také umí postarat.
 • Náš pokojový tygr

  Neděle, 11. říjen, 2009
  Naše mazlivá kočička, miláček rodiny, a ukrutný pán džungle tygr ussurijský, největší a nejmohutnější kočkovitá šelma světa vážící až 300 kg. Co mají společného? Poměrně mnoho. Patří totiž do stejné rodiny, a to do čeledi kočkovitých, řádu šelem. Přestože naše kočky jsou dávno domestikované a chované (a náležitě rozmazlované) v bytech, nezapřou v sobě geny divokých šelem a nekompromisních lovců. Při sledování přírodopisných dokumentů o nebezpečných tygrech z asijských džunglí sice můžeme hladit nevinné klubíčko vrnící v klíně, ale v jiných situacích je nám zcela jasné, že máme doma malého tygra.
 • Kočičí hry v bytě

  Sobota, 12. září, 2009
  Kočka většinu dne prospí. Pokud je vzhůru, chce být s námi, žádá si naši přízeň, pohlazení a pomazlení. A kromě toho se chová jako každá jiná šelma. Loví. A i když má jako domácí mazlíček potravu zajištěnou, instinkt lovce neztrácí. Potřebuje číhat, plížit se, schovávat, útočit a dopadnout kořist. Pokud žije v bytě a ne ve svém přirozeném prostředí, hledá si náhrady. Loví naše tkaničky, stíny na podlaze i na stěně, mouchy lapá ve vzduchu a za oknem mlsně kouká na ptáčky.
 • Umí si dospělá kočka hrát?

  Pondělí, 27. červenec, 2009
  Hra je nejdůležitější aktivita kočky domácí, ale i divoká kočka si hraje se stejným nadšením. Nejnápadnější hra je u těch koček, které mají nejdelší kočičí dětství. Díky tomuto patří kočky k nejhravějším zvířatům. Mláďata si hrají více než dospělé kočky, ale i v dospělosti jsou kočky velmi hravé.
 • Patří kotě do postele?

  Čtvrtek, 4. červen, 2009
  Každá moudrá kniha, příručka, rady odborníků i názory některých chovatelů říkají: kočka v posteli?? Nikdy. Kočka do postele nepatří. Nepopírám, že kočka má mít svoje místo, kde odpočívá a spí a že by to určitě nemělo být v ložnici. Jenže kolik nás chovatelů toto stoprocentně dodržuje - přiznejme si, že kočka v posteli není až tak nepříjemnou záležitostí a že nám je to dokonce i milé. Víte, co se říká? Kdo tvrdí, že kočku v posteli nemá, má ji tam stoprocentně.
 • Kočka na vodítku

  Neděle, 22. březen, 2009
  Chcete své kočičce dopřát opojení z čerstvého vzduchu a volného prostoru? Nemůžete jí zajistit bezpečný volný výběh a nemáte zasíťovaný balkón nebo je příliš malý? Zkuste zjistit, jak se bude Vaše zvířátko tvářit na postroj a vodítko!
 • Kočky v cirkuse

  Čtvrtek, 19. březen, 2009
  Všichni milovníci koček jistě potvrdí, že naučit svého čtyřnohého miláčka dělat cokoliv na povel vyžaduje téměř nadlidské úsilí. Už už si myslíme, že máme vyhráno, když kočička ochotně aportuje či alespoň přibíhá na zavolání k nabízenému pamlsku. Brzy jsme však vyvedeni z omylu, když zvíře ztratí náladu a přestane reagovat na povely, kterým před tím přece tak jednoznačně rozumělo!
 • Jak zbavit kočku strachu ze samoty

  Pondělí, 2. únor, 2009
  Ještě donedávna byl tento problém popisován pouze u psů. Ukázalo se však, že i kočky mohou trpět nervozitou z pocitu samoty. Svůj neklid pak řeší například nežádoucím chováním v bytě, ničením zařízení, špatnými hygienickými návyky, hlasitým mňoukáním apod. Nejsnazší a většinou nejzaručenější radou je pořídit si kočky hned od začátku dvě, případně k jedné dospělé později přibrat kotě (dospělá kočka snadněji přijme kotě než jinou dospělou kočku, kterou by mohla vnímat jako konkurenci).
 • Vyrobte kočce škrabadlo

  Pondělí, 26. leden, 2009
  Spokojená kočka je hravá, veselá a je na vás, abyste jí život v bytě zpříjemnili. Jednou z velice důležitých věcí, která je pro kočku v bytě nepostradatelná, je škrabadlo. Kočka si musí svoje drápy obrušovat tak, jak jí dorůstají, a přitom se z nich uvolňují odumřelé vrstvy. I když kočce ostříháte drápy, neodnaučíte ji tuto činnost, je to totiž pudová záležitost. Zejména kočky žijící v bytě, které nemají přístup ven, potřebují někde svoje drápy obrousit. Pokud své kočce nepořídíte nebo nevyrobíte škrabadlo, je pochopitelné, že vám začne škrábat nábytek, koberce, potahy apod.
 • Obrana a útok kočky

  Středa, 31. prosinec, 2008
  Když se podíváme na kočku, není možné v ní nevidět malou šelmu, kterou ona bezesporu doopravdy je. Kočka je vždy připravena bránit své teritorium a vše co jí patří, i když bude mít trvalé přátelské vztahy s jinými kočkami. Přátelství s jinými kočkami je velmi obvyklé.
Celkem záznamů: 28

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.