Kočičí hry a výchova

 • Jak vycvičit kočku?

  Pátek, 16. březen, 2018
  Že se kočka nedá vycvičit? A kde jste to slyšeli? Jde to, rychle a většinou celkem snadno.
 • VIDEO: Základy výcviku kočky pomocí klikru

  Pátek, 26. červen, 2015
  V okruhu majitelů koček jsou tato zvířata dost často považována za jednoduše netrénovatelná. Nicméně i přes toto tvrzení se našlo několik hrdých majitelů, kteří dokážou své kočky bez problémů trénovat, přičemž systém tréninku je jednoduchý a velmi příjemný. Jedná se o metodu výcviku pomocí klikru.
 • Vyrobit hračku pro kočku? Je to hračka!

  Pondělí, 15. prosinec, 2014
  Kočky jsou hrdé osobnosti, jsou vznešené, zásadové, náladové a velice konzervativní. Jsou přesvědčeny, že jsou takříkajíc „na úrovni“, avšak hravost v nich doutná pořád. Kupované hračky však často okázale ignorují. Jak si tedy opatřit kratochvilné předměty, které si číča zamiluje a jejichž pořízení vás nezruinuje? Čtěte dál.
 • VIDEO: Jak trénovat kočku pomocí klikru

  Pondělí, 17. listopad, 2014
  Možná si stejně jako mnoho jiných majitelů koček myslíte, že domácí kočku nelze vycvičit. Možná jste to nezkusili, možná ano, ale z nejrůznějších důvodů jste neuspěli. Už jste slyšeli o tréninku pomocí klikru? Majitelé psů ho znají poměrně dobře a v současné době se stává středem zájmu i vlastníků koček, kteří mají zájem naučit svou kočku nějaký povedený trik nebo cvik.
 • Jak vychovávat kočky

  Sobota, 23. březen, 2013
  Kočka je známá hlavně tím, že má svoji hlavu a nelze ji vychovat jako psa. Ovšem je potřeba ji jisté návyky naučit, aby soužití s ní bylo bezproblémové. Kočka je schopná se naučit poměrně dost věcí. Nejlépe se vychovává od kotěte, ale i dospělou kočku lze naučit spoustě věcem.
 • Jak zabavit kočky

  Neděle, 15. červenec, 2012
  Kočka je tvor společenský a až na malé výjimky samotu nemusí. Pokud žije doma s člověkem, často k němu přilne, nemá-li žádného zvířecího kamaráda. To ale znamená, že očekává to, že si s ní její člověk bude hrát a věnovat se jí. Pokud na ni nemáme tolik času, měli bychom přemýšlet o tom, zda si nepořídit další zvířátko.
 • Jde vycvičit kočku?

  Pondělí, 14. únor, 2011
  Toho, co můžete naučit vaši kočku, je poměrně hodně. Není to sice stejné jako u psa, ale určitě může umět zajímavé věci. Kočka navíc u své činnosti přemýšlí a umí ji dovést do dokonalosti. A to i bez toho, aniž byste se dále podíleli na výcviku. Rozhodující je, udělat si na svého miláčka čas a věnovat se mu tak často, jak to jen půjde.
 • Jak naučit koťátko na škrabadlo

  Pondělí, 12. duben, 2010
  Pokud domů přineseme kotě, je v první řadě nutné, naučit ho vyprazdňovat se na bedýnce a také škrábat drápky na škrabadle. Není to až tak těžké. Některé kotě to pochopí rychle, některému se ale nebude chtít vzdávat požitku z drápání třeba sedací soupravy. Chce to prostě trpělivost a hodně se svému chlupatému miláčkovi věnovat.
 • Škola hrou i pro kočky

  Pátek, 26. únor, 2010
  Nechci vystupovat jako velký pamětník, ale při psaní na téma kočičí hrátky a dovádění nelze nevzpomenout na tzv. přestávku, která před několika desítkami let vyplňovala mezeru mezi pořady v televizi. Jednou z těchto přestávek byla hrající si koťata. Jako dítě jsem tyto chvilky milovala, aniž by mě napadlo, že i tyto hry mají své opodstatnění a svůj význam.
 • Vyučovací předmět „Lovení“

  Pátek, 22. leden, 2010
  Kočka domácí je od přírody lovcem. I ostatní kočkovité šelmy jsou lovci. Lvi, tygři, gepardi či levharti, kteří žijí ve volné přírodě, potřebují být vynikajícími lovci, aby uživili nejen sebe, ale i svá mláďata, která v brzkém věku nejsou schopna sama lovit. Lovení je instinktivní pud, který se zdokonaluje cvikem.
Celkem záznamů: 28
|< << 123 >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.