Jak naučit kočku na záchod

Úterý, 4. říjen 2016

Možná celý den prospí a nejvíce si pochutná na kapsičce. Ale kočka domácí vždy byla a bude kočkovitou šelmou. Její povaha je svobodomyslná, divoká a hrdá. Když si pořídíme kočku, musíme si už od počátku uvědomit, že máme doma tvora, který je svůj. Nebude se učit triky a poslouchat na slovo. Některé věci se však při soužití s člověkem ovšem naučit musí. Například by měla vykonávat svou potřebu do kočičí toalety.

Na záchod učíme již od kotěte

Pokud máme venkovní kočku, nemusí nás trápit, kam chodí vykonat potřebu. Nicméně u domácích koček je třeba učit na toaletu již od kotěte. Většinu práce by měla zastat matka kotěte, která mu základní návyky vštěpuje již od mala. Proto bychom neměli odstavovat kotě od matky příliš brzy. Přesto se může stát, že budeme muset našemu chlupatému uzlíčku pomoci.

V případě některých koček účinkuje podobný systém jako u psů. Vyčůralo se nám koťátko na koberec? Dáme čichnout k loužičce, vytáhneme jej za kožíšek a postavíme do kočičí toalety. Koťátko tak po čase pochopí, že loužička patří do záchodku.

Vzhledem k povaze koček to nemusí stačit. Pomůžeme si jinak! Mezi potřebami pro kočky existují výcvikové přípravky, které kočky odrazují od míst, kam by neměly chodit. Naše čisticí prostředky často nejsou dostatečně odrazující. K dostání jsou také přípravky, které naopak kočky lákají na to správné místo. Třeba k toaletě.

Toaleta pro kočky

 

Kočky nemají rády změny

Dalším z důvodů, proč kotě, nebo často i dospělá kočka nepoužívá kočičí toaletu, je stelivo. Může se stát, že původní majitel kočky používal jiný druh materiálu, nebo jinou značku. Kočky nemají změnu steliva příliš v lásce. Dokud nebude v toaletě to správné stelivo, nic na světě ji nepřiměje toaletu použít.

Pokud toaletu přemístíte na jiné místo, může se stát, že se nové místo kočce nelíbí a bude i nadále chodit na to původní. Kočku jen těžko přinutíte vykonat potřebu na novém místě. V obou uvedených případech doporučujeme kočku nenutit a vyjít jí vstříc se stelivem i s umístěním toalety.

 

Svéhlavé kočky a koťata

Povahových typů koček je stejně jako druhů ryb v rybníce. Jedno ovšem mají všechny společné - a to je hrdost, svéhlavost, vrozená elegance a svobodomyslnost. Pokud se rozhodneme pořídit si domů takového tvora, musíme počítat s tím, že se budeme ve většině případů podřizovat my jí, ne ona nám. To je však i jeden z důvodů, proč nám přijdou tolik roztomilé a proč je máme rádi.

 

Tereza Hájková
Produktový specialista

www.SUPERZOO.cz

Super ZOO

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 4019

Zpět na výpis

 • -- bez nadpisu --

  08.10.2016 06:56:18

  napsal(a):

  Majdu jsme přinesli od majitele,jako první místo kam jsme jí dali byl záchůdek očuchala vyplazila se do neznámého bytu.A skoumala , skoumala nové prostředí najednou odkráčela na záchůdek a bylo hotovo věděla co a jak ...... :-) :-) :-)

 • Záchůdek...

  07.10.2016 16:14:32

  Renča z Brna napsal(a):

  ...u nás nebyl žádný problém. Mičulka je sice nalezenec, ale asi záchůdek znala, protože jak jsem ho umístila do koupelny, naplnila kočkolitem a postavila ji do něj-očichala si to a už začala přehrabovat kočkolit. Pak uložila "poklad", zahrabala a důstojně odkráčela. Opravdu neznám problémy s vykonáváním potřeby mimo záchůdek.

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.