Chování koček

 • Když se kočce stýská

  Čtvrtek, 3. prosinec, 2009
  Kočka je stejně jako člověk společenský tvor. Většina koček tedy uvítá společnost druhé kolegyně. Kočka, která druhou společnici odmítá, nesnese se s ní, není samotářská. Každá kočka totiž potřebuje dostatek pozornosti od nás lidí. Chce, abychom se jí věnovali, když ona zrovna má čas a chuť. Naši lásku považuje za samozřejmost. My však denně odcházíme do práce a necháváme ji samotnou, sice s plnou miskou jídla, ale bez hřejivé lidské náruče. Večer, když se vracíme z práce, často doma nacházíme jen hromádku neštěstí.
 • Jak si stojí kastrovaný kocour v kočičí hierarchii

  Čtvrtek, 1. říjen, 2009
  Mezi kočkami po celém světě existují různé formy soužití. Kočky jsou individuální stvoření, a ač se o nich říkávalo, že jsou samotářské, opak je pravdou. Stejně tak jako potřebují pozornost svého člověka, potěší je většinou i společnost dalších koček. Obývá váš domov více než jedna kočka? Potom jste si pravděpodobně všimli, že se v jejich společenství vytvořily různorodé a pestrobarevné kočičí vztahy.
 • Kočičí řeč - co znamená, když kočka přede?

  Sobota, 11. červenec, 2009
  I když kočka neumí mluvit, většina majitelů ví, jak jsou kočky upovídaní tvorové. Jejich slovník je sice omezenější než ten lidský, ale zato ho umí výborně používat.
 • Co dělat, když se kočky perou?

  Pátek, 3. červenec, 2009
  Přijde Vaše kočka domů někdy s natrženým uchem nebo s vytrženým chomáčem chlupů? Vaše kočky spolu nedokáží vyjít a pořád je musíte od sebe odtrhávat, když se začnou rvát? Rvačky koček mají mnoho příčin, ale často společné řešení – kastraci.
 • Řeč těla koček aneb jak kočky mluví

  Čtvrtek, 2. červenec, 2009
  Kočky se stejně jako ostatní živočichové potřebují nějak dorozumívat se svým okolím. Kvůli tomu, že neumí mluvit, si musely vytvořit širokou škálu různých gest a grimas, které jsou pro ostatní zvířata lehce srozumitelná. Bohužel, my lidé s tím občas míváme problémy.
 • Kočka a léto

  Pondělí, 29. červen, 2009
  Po jarních měsících a prvním hřejivém sluníčku, kdy kočka vyhledává sluneční paprsky po celém domě a zahradě a její stanoviště odpovídá dopadu slunce, nastává doba léta a s ním spojeného tepla, někdy až nesnesitelného. Kočky s létem začínají lenivět, vyhledávají klidná, stinná místa a není od nás rozumné je při tomto odpočinku rušit.
 • O šestém smyslu koček

  Pátek, 5. červen, 2009
  Má kočka šestý smysl? Nespočetně krát položená otázka, na kterou jen stěží může někdo z nás dát konkrétní a zaručeně správnou odpověď.
 • Plachá kočka

  Čtvrtek, 28. květen, 2009
  Přitoulala se k Vám zraněná a Vy jste jí poskytli ošetření a zázemí. Nebo jste si ji vybrali na umisťovací výstavě. Možná jste se ujali „sirotka" po příbuzných nebo „nechtěňátka" od známých, u kterých se náhle vyskytla silná alergie. A třeba jste k ní přišli úplně jinak. Možností jsou spousty. Vy však nyní máte pečovat o sametový kožíšek, který se ovšem za žádnou cenu nedá pohladit. A co víc, utíká před Vámi do úkrytu pod křeslo nebo se raději namačká za skříň, než by se nechal zvednout do náruče. Leká se při každém výraznějším zvuku a nakrmí se pouze v případě, že je v místnosti zcela sám a ještě v noci. Diagnóza: máte doma plachou kočku!
 • Páření koček

  Čtvrtek, 21. květen, 2009
  Páření patří především u venku chovaných koček mezi nejsilnější pudy. Volně chované kočky si při říji najdou partnera samy, ostatním jej můžeme vybrat. Před samotným pářením musí být zvířata zdravá a vakcinovaná všemi dostupnými vakcínami a zvláště budoucí matka preventivně odčervena. Obvykle se nosí kočka ke kocourovi, pokud není mezi chovateli domluveno jinak.
 • Agresivní kocour

  Úterý, 28. duben, 2009
  Je krásný letní den, ležím pod jabloní a blaženě si užívám chvíli volna. Po dlouhé době se jen tak válím po dece, čtu si a hladím našeho krásného siamského kocoura. Dívá se na mě svýma modrýma očima a slastně je při každém mém pohlazení přivírá.
Celkem záznamů: 59

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.