Chování koček

 • Když se kočka chová jako pes

  Pondělí, 21. leden, 2013
  Může kočka přebírat nebo napodobovat psí chování a zvyky? Prokázané střídání stráží mezi kočičím a psím světem, sofistikované stírání kočičích a psích rolí, imitace pudů, jít ruku v ruce napříč zvířecí sférou, je jistým prvkem zvířecího smýšlení.
 • Kočka versus pes

  Čtvrtek, 18. říjen, 2012
  Máte doma kočičího mazlíčka a rádi byste ještě pejska? I když jedním mýtem je, že kočka se s psem nesnese, opak je pravdou. Pokud si na sebe tito dva rozdílné zvířecí druhy zvyknou, jsou to často velmi nerozluční kamarádi. Dokážou se dokonce milovat.
 • Co to ta kočka říká?

  Čtvrtek, 23. srpen, 2012
  Kočka je tvoreček naprosto svéhlavý a máloco si nechá vnutit. Jedná v souladu se svými potřebami a prospěchem. Nelze ji ochočit jako psa. Přesto ji ale můžeme některé povely naučit, i když její repertoár v tomto smyslu nebude tak pestrý, jako právě u psa. Navíc, pokud s ní chceme i pracovat, měli bychom jí rozumět. Vnímat tak její momentální náladu a hlavně odhadnout reakce na některé podněty.
 • Chování kočky - co možná nevíte

  Středa, 11. květen, 2011
  Vnímavý chovatel nemá problémy svojí kočce porozumět a bez problémů „přečíst“ z jejích pohybů a reakcí, co se děje. Přesto občas svým chováním překvapí. U chovatelů nezkušených může kočičí chování někdy vyvolat dokonce rozpaky. Páníček prostě netuší, co mu kočka říká. Uvádíme tedy některé projevy a to, jak je vysvětlit.
 • Když kočka miluje psa

  Úterý, 15. březen, 2011
  Láska a zamilovanost už dávno nepatří pouze do lidské říše. Čím dál častěji se s těmito dvěma slovíčky setkáváme v říši zvířat. Kočky ani psi nejsou výjimkou. Je tedy možné, aby se kočka „zamilovala“ do psa? Čím se kočičí láska projevuje? Jedná se o skutečnou lásku na život a na smrt těchto dvou zcela odlišných zvířecích individualit? Pokusme se tedy o malé nahlédnutí pod pokličku a odhalení tajemství kočičího a psího světa.
 • Povolání – lovkyně myší

  Čtvrtek, 26. srpen, 2010
  Tak trochu nezvyklé povolání – pro kočku domácí však nikoli. Píši schválně kočku domácí, protože v dnešní době, kdy je většina koček chovaných v domě krmena průmyslovými krmivy – granulemi, masovými konzervami a jinými lahůdkami, nemají již kočky potřebu stát se lovcem.
 • Soužití kočky a morčete

  Pátek, 20. srpen, 2010
  Postavení kočky ve zvířecí říši je jasné – kočka je predátor a šelma, která svou kořist v přírodě nemilosrdně loví za pomoci svých ostrých drápků a zubů, mrštného těla a skvělých instinktů. Naopak morče má ve volné přírodě postavení bezbranného hlodavce, a může se tak stát snadnou kořistí okolních predátorů. Jak toto soužití dvou rozdílných živočišných druhů funguje v lidských domácnostech, ve kterých kočka již nemusí složitě lovit potravu pro přežití a morčata chováme pro radost a potěšení?
 • Jak kočkám tikají vnitřní hodiny

  Čtvrtek, 12. srpen, 2010
  Nejenom lidé, ale i kočky mají své vnitřní hodiny neboli biorytmy, kterým instinktivně naslouchají a které jim nejlépe napoví, jak využít fyzickou i duševní aktivitu v různých částech dne i noci. Příroda obdařila těmito periodickými cykly prakticky každý živý organismus. Pojďme se nyní podívat, jak vnitřní hodiny „tikají“ právě u našich kočičích kamarádů.
 • Nedorozumění mezi psem a kočkou

  Středa, 9. červen, 2010
  K nedorozumění mezi těmito našimi čtyřnohými společníky dochází poměrně často, i když „bydlí ve společné domácnosti“ a jsou kamarádi. Vychází to snad z jejich rozdílných povah a také z postavení, které chtějí v naší společné smečce zaujmout. Každý, kdo chová psa a kočku společně, popřípadě více těchto zvířat, jistě zavzpomíná, kolik těchto mnohdy zbytečných nedorozumění, již viděl. Každý by mohl přednést tu svoji příhodu, a pokud by se to dalo dohromady, jistě by z těchto příhod mohla vzniknout dost obsáhlá kniha. Proto nelze přesně stanovit, k jakým druhům nedorozumění může dojít, jejich hodně a neustále přibývají nová.
 • Kočka močí mimo určené místo

  Úterý, 5. leden, 2010
  Močení mimo klozet může mít mnoho příčin. Kočku mohla zaskočit změna v jejím bezprostředním okolí, odloučení od majitele, příchod nového zvířecího člena, změna steliva, zdravotní problém, špatná hygiena. Kočka je svou čistotností pověstná. Pokud jsme pečlivě zvážili vhodnost umístění a typový výběr záchodu, nemáme se čeho obávat, i malé kotě se dokáže naučit chodit na toaletu během několika dní. Majitel je velmi často zaskočen, pokud tomu tak není a obává se zdravotního problému. Řešení je ale mnohdy mnohem snazší.
Celkem záznamů: 59

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.