Chování koček

 • Když kočka čůrá do postele

  Pondělí, 7. říjen, 2013
  Každý chovatel koček už si to někdy prožil. Kočka je v psychické nebo fyzické nepohodě a začne to dávat najevo tak, že močí mimo určené místo. Což o to, loužičky na podlaze jsou relativně běžná záležitost. Ale co takové pomočené, převážně nově povlečené ložní prádlo? To už dokáže naštvat. Obzvláště, když to prostě nečekáte.
 • Jak se změní povaha kočky po kastraci

  Sobota, 28. září, 2013
  Kastrace našich kočičích společníků se doporučuje jednak jako prevence nechtěného množení a jednak k potlačení nežádoucích projevů chování, které je spojené s rozmnožovacím pudem zvířat. V dnešní době se jedná o naprosto běžný chirurgický zákrok trvající cca 30 minut. Brzy po operaci je kočka opět zdravotně v nejlepším pořádku. Může se ale změnit její povaha? Může se z vykastrované kočky či kocoura stát úplně jiná kočičí osobnost?
 • Poruchy chování koček související s příjmem potravy

  Pátek, 13. září, 2013
  Poruchy příjmu potravy u psů a koček jsou vážným problémem, který má mnoho příčin. Jedna z nich je například psychická porucha, která souvisí s poruchou chování. Pokud zvíře začne odmítat potravu, může to u majitelů vyvolat obavy a strach o zdraví svého mazlíčka.
 • Jak je to s vražděním ptáků

  Neděle, 11. srpen, 2013
  Proč si kočka nemůže pomoct a loví ptáky i přesto, že má doma plnou misku?Dědičné geny pradávných kočičích předků predikovaly kočkám domácím instinkty lovců. Je to právě kočka-matka, která svým „dětem“ vštěpuje základy umu loveckého a „know-how“, tedy "jak na to".
 • Nenudí se vaše kočka?

  Úterý, 6. srpen, 2013
  Kočka je ve své podstatě tvor společenský, až na malé výjimky. Některým plemenům může být samota dokonce osudná. Mohou se projevit psychické potíže, které mohou skončit někdy až fatálně. Jednoduše, každé zvíře, které je nuceno přijmout omezené prostředí, by mělo mít i zábavu, která ho přivede na jiné myšlenky a dá mu možnost se rozvíjet.
 • Je kočka lovec nebo pouhý zabiják?

  Sobota, 18. květen, 2013
  Je prokázáno, že kočka dokáže za svůj život zabít velké množství ptáků a malých hlodavců. Dokonce i to, že loví i v případě, že hlad nemá, jen tak pro zábavu. Kde je ale pravda, a jak kočka vlastně loví?
 • Soužití kočky a rybiček

  Úterý, 14. květen, 2013
  Kočky žijí již po staletí v domácnostech s lidmi a nic je v dnešní době masových konzerv a kvalitních granulí nenutí lovit si vlastní potravu, avšak pravá šelma se silnými loveckými instinkty v nich přetrvává dodnes. Každý majitel malé šelmy by měl proto zvážit, která další zvířata mohou ve společné domácnosti s kočkou přebývat. Rybičky jasně patří mezi kočičí kořisti, a proto je třeba mít se na pozoru!
 • Šikana a kočky? Kočka jako "king"

  Úterý, 19. březen, 2013
  Kočka je osobnost a jako taková má i své ego. Každá je naprosto jiná, byť se jedná o plemeno s konkrétními vlastnostmi, kterými se může pyšnit. I tady ale dispozice k nějakému konkrétnímu chování mohou být dány mnoha způsoby. Prostě, i kočky chtějí mít to své.
 • Jak se kočka tváří

  Čtvrtek, 14. březen, 2013
  Mimika neboli výraz tváře, je jednou z důležitých a nepřehlédnutelných složek neverbální komunikace. Stejně jako člověk vyjadřuje své pocity a stavy prostřednictvím této komunikace, tak i z určitých kočičích výrazových prostředků můžeme číst a prozkoumávat jejich aktuální naladění.
 • Kočka a jak vlastně funguje

  Středa, 20. únor, 2013
  Kočka je tvor, který žije hlavně v noci. I když je schopna se v domácím prostředí tak trochu přizpůsobit, je to neměnné. Pravdou ale je, že pokud je chována v bytě, můžeme jí denní režim upravit k obrazu svému. Ovšem s některými zvyky nenaděláme vůbec nic.
Celkem záznamů: 59

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.