Chování koček

 • Agrese koček vůči lidem jako porucha chování

  Středa, 11. březen, 2015
  Představte si následující situaci: Přijdete domů, a ještě než se stačíte rozkoukat, sedí kousek od vás kočka a dívá se na vás nenávistným pohledem. Neustále vás pronásleduje. Pokouší se Vás lapit jako kořist. Když se jí snažíte zavděčit a chcete ji pohladit, sekne po vás packou. Přesně tak se projevuje kočka, která má vypěstovanou agresi vůči lidem. Nevěste hlavu, i takové chování se dá napravit.
 • Jak se připravit na Silvestrovskou oslavu

  Pondělí, 29. prosinec, 2014
  Blíží se ohňostroje, nadšené očekávání, co přinese nový rok a horečné uvažování, co si dát za předsevzetí a jak jej splnit. Chvění kolem žaludku sílí. Jak zajistit, aby se nerozechvěla pod petardovou oblohou i vaše kočka? Připravte jí poklidný a spokojený vstup do dalšího kalendářního roku.
 • Myšlenkové pochody kočky v 10 bodech

  Pondělí, 22. prosinec, 2014
  Taky máte občas pocit, že své kočce prostě nerozumíte a jste z toho téměř zoufalí? Uspořádali jsme pro vás průzkum v komunitě několika domácích koček, abychom pronikli do jejich myšlenek a trochu vám je mohli přiblížit a tady je výsledek!
 • Pravidla používání kočičího záchodu

  Pátek, 7. listopad, 2014
  V poslední době začíná být velmi oblíbené, že si lidé pořizují kočky z útulků. Na druhou stranu se řada z nich setkává s tím, že kočky nemají základní hygienické návyky, což je možná i příčinou, proč se jich původní majitelé vzdali, ačkoli jinak nenajdete na kočce nic negativního. Chování na požadované hygienické úrovni se kočka sama nenaučí už vzhledem ke své přirozenosti, ale pokud jí s tím pomůžete vy, nebude pro ni problém přijmout daná pravidla za svá.
 • Proč kočka olizuje zdi?

  Pondělí, 21. červenec, 2014
  Každý z nás se s tím setkal. Kočky olizují zdi. Psi olizují zdi. Občas i děti olizují zdi. Kočky navíc kromě olizování zdí olizují taky okna, nebo požírají kamínky. Co k tomu kočky vede?
 • Proč kočky vlastně lezou na stromy?

  Středa, 28. květen, 2014
  Při přečtení názvu článku si kdekdo z vás zřejmě vybaví nejednu scénu, při které můžeme vidět hasiče, kteří ze stromu sundávají kočku, která se na něj směle vyšplhala, ale jaksi se nemůže dostat dolů.
 • Když kočka žárlí

  Pondělí, 12. květen, 2014
  Lidská žárlivost je dnes naprosto běžnou věcí. Tušili jste, že ale dokáže žárlit i vaše kočka? Nebo už jste se dokonce s takovým jevem ve vaší domácnosti setkali? Nejčastěji kočky žárlí na nového mazlíčka, kterého si pořídíte. Nicméně vaše kočka může žárlit i na vašeho nového partnera nebo nově narozené miminko. Nejvíce svoji žárlivost projevují kočky s dominantní povahou. Nejčastějším příznakem žárlivosti je agresivita, ničivost či náhlá nečistotnost.
 • Proč (si) kočky lížou…

  Pondělí, 24. březen, 2014
  … srst, rány, genitálie, lidské vlasy či kůže, jiné kočky, šanta, zeď, umyvadlo,… jsou věci, které kočky běžně olizují a každý chovatel jistě doplní další specifické libůstky k olizování právě jeho Micky. Podívejme se alespoň na některé z těchto rozmarů a zkusme najít důvod tohoto leckdy komického či nepochopitelného chování.
 • Běžný den kočky a jejího sluhy

  Pondělí, 18. listopad, 2013
  Když jsme před pěti lety našli na stromě ty dvě uplakané kuličky, byli jsme štěstím bez sebe, že je nikdo nechce a můžeme si je nechat. Do dnešního dne už přežila jen Felínka, protože její sestra trpěla leukemií. Zato se ovšem z Felínky vyklubal dárek čertův, který vydá za deset dalších takových koček.
 • Panelákové kočky na venkově

  Pondělí, 21. říjen, 2013
  Bydlíte v panelovém, nebo jiném bytovém domě? Viděly vaše kočky přírodu tak nanejvýš z balkonu? A náhodou jste se je rozhodli v jejich zralém věku vyvézt na dovolenou ke kamarádce na chalupu? Připravte se na velkou show. Kočky, nebo v tomto případě kocouři, vnímají venkov jako děti. Vše je překvapuje. Takže je uchopte za pacičky a hurá do toho.
Celkem záznamů: 59

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.