Chování koček

 • Jak si kočka vybírá partnera?

  Středa, 25. duben, 2018
  O tom, jakými mechanismy si partnery vybíráme my lidé, bylo napsáno už nespočet studií. Jak to ale dělají kočky? Jejich zamilované serenády, které nám právě v tomto období znějí po nocích pod okny, naznačují velkou romantiku. Nakonec je ale všechno jinak. Jak si kočka vybírá toho pravého a kdo nakonec vyhraje? Vědci sledovali, kdo má největší pravděpodobnost úspěchu.
 • Proč kočky koušou během mazlení?

  Neděle, 5. únor, 2017
  Sedíte, kočka spokojeně přede u vás na klíně. Hladíte ji a... kous! Vaše kočka z ničeho nic zaútočí. Bezdůvodně! Ale není tomu tak úplně. I když se tato agrese může jevit jako náhlá a nevysvětlitelná, existují důvody tohoto chování. Jak poznat, že chce kočka zaútočit?
 • Jak naučit kočku na záchod

  Úterý, 4. říjen, 2016
  Možná celý den prospí a nejvíce si pochutná na kapsičce. Ale kočka domácí vždy byla a bude kočkovitou šelmou. Její povaha je svobodomyslná, divoká a hrdá. Když si pořídíme kočku, musíme si už od počátku uvědomit, že máme doma tvora, který je svůj. Nebude se učit triky a poslouchat na slovo. Některé věci se však při soužití s člověkem ovšem naučit musí. Například by měla vykonávat svou potřebu do kočičí toalety.
 • Když kočka uklízí – mopem sem a hadrem tam

  Úterý, 27. září, 2016
  Také máte vizionářské představy o tom, že si o víkendu odpočinete, přečtete si knížku a uděláte si třeba hezký večer? A pak stejně většinu času, již od božího rána, jenom uklízíte a večer padnete mrtví? Jde o klasický scénář pracujícího lidu, aneb odpočinek až v hrobě. Vůbec ale není na škodu, když vám u toho někdo pomůže, například vaše kočka. Anebo raději ne?
 • 5 věcí, které vaši kočku zaručeně vytočí

  Úterý, 23. srpen, 2016
  Napočítali jsme asi milion věcí, kterými je kočka schopná nás vytočit. My jsme ale v téměř všech případech schopni jí to odpustit. Čím však zaručeně vytočíte kočku? Takových atributů je taky asi milion, vaše kočka vám je ale hned tak neodpustí. Vybrali jsme pět nejžhavějších!
 • Problémy s kočkou

  Pondělí, 15. červen, 2015
  Před několika lety proběhla v televizi série pořadů, zabývající se problémovým chováním psů. Zkušený cvičitel zde majitelům psa radil a názorně ukazoval, jak se zbavit nežádoucího chování jejich zvířete. Nyní nadešel čas i pro kočky. Tvrdí snad někdo, že kočky nejde cvičit, vychovat či převychovat? Sledujte „Pekelnou kočku“.
 • Schovaná kočka a jak na ni – díl 2.

  Pátek, 15. květen, 2015
  Minule jsme si prozradili něco o kočičích skrýších a o tom, jak a kde kočku najít. Zaměřili jsme se především na příchod nové kočky. Dnes budeme pokračovat a s kočkou, kterou jsme minule objevili kdesi vmáčknutou, navážeme kontakt a první nitky důvěry.
 • Schovaná kočka a jak na ni – díl 1.

  Pondělí, 4. květen, 2015
  Šuflata, skříně, postel, škvíry minimálních rozměrů, pračka, myčka, sportovní taška, police, koš s prádlem, umyvadlo, mezery mezi podlahou a nábytkem… jen malý výčet toho, kam všude se kočka dokáže v domě vměstnat. Ta nejistota, kdy se vaše nová kočka beze stopy vypaří a vás sžírají obavy, zda-li se neprosmekla ven do cizího a nebezpečného světa! Ó, hrůza! Dnešní povídání je právě o schovaných a šťastně nalezených kočkách.
 • Mrouskání vykastrovaného kocoura nebo kočky

  Pondělí, 30. březen, 2015
  Vykastrováním rozumíme operativní zákrok, při kterém dojde k odstranění zárodečných žláz. Je to drobný a bezpečný zákrok přinášející řadu výhod. Mezi těmi největšími se objevuje fakt, že kočka po kastraci nemůže zabřeznout a majitel se proto nedočká nechtěných potomků, které většinou čeká nelehký osud.
 • Kočičí škrábání. Praktické rady pro majitele.

  Neděle, 15. březen, 2015
  Škrábání ke kočkám neodmyslitelně patří. Kočky škrábou prakticky pořád – během her nebo během protahování. Kočky si pomocí škrábanců označují své území. Také pomocí škrábání vysílají hrozivé signály druhým kočkám. Protože drápy koček potřebují pravidelné ostření, aby byly vždy připraveny do akce, kočky škrábou různé věci. Tím odstraňují roztřepené a opotřebované povrchní drápy a odkrývají tak drápy nové a ostřejší. Nespornou nevýhodou pro jejich majitele je fakt, že si kočky nijak nevšímají toho, o co si ostří drápy, pokud tato věc splní svůj účel. Proto pro ostření používají nejen nábytek, ale také závěsy a koberce.
Celkem záznamů: 59
|< << 12345 >> >|

Dnes má svátek  Bingo, Bubu

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.