Články

 • Co s kočkou, když jedeme na dovolenou?

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Kočka je poměrně nenáročné zvíře, pokud její páni jedou na nějakou dobu pryč, vlastně jí ani příliš nechybí. Kočky jsou samostatné a mají rády svůj klid. Pokud jedete na dovolenou a nevíte co s kočkou, není nejlepší nápad dávat ji na hlídání k přátelům, někam kde to kočka nezná. Kočky se hůře přizpůsobují změnám a stěhování do cizího prostředí by jim mohlo uškodit. Další možností je využití služeb zvířecích nebo přímo kočičích hotelů a ubytoven. Nejlepší variantou je sehnat kočičce člověka, který by za ní chodil k vám domů, tam ji nakrmil, vyčistil toaletu, pohrál si s ní a zase odešel. Takového člověka je bohužel obvykle těžké najít, přesto je ale možná lepší nechat kočku doma samotnou, než ji někam stěhovat.
 • Kočkovité šelmy

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Všechny šelmy kočkovité se řadí mezi lovce. Mají velmi dobrý zrak, který je při lovu nejdůležitějším smyslem. Dalším velmi dobře rozvinutým smyslem je sluch, šelmy vnímají i velmi vysoké tóny, které například lidské ucho neslyší. Jako lovci jsou rychlé a neúprosné, při stopování své kořisti využívají buď své rychlosti, nebo momentu překvapení. Jejich tělo je dokonale přizpůsobeno k chytání kořisti, mají velmi ostré a dlouhé špičáky a silné, ostré a zatažitelné drápy. Samice bývají březí v průměru 90 až 100 dní a z jednoho vrhu se rodí 1 až 6 mláďat. Koťata se rodí slepá a vidět začínají až kolem 14. dne věku. U matky se drží po dobu jednoho a půl až dvou let, po tu dobu se učí lovit a starat se o sebe.
 • Výstavy koček

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Výstavy koček se pořádají za účelem propagace různých plemen koček, ale také samozřejmě s cílem klasifikovat čistokrevná plemena. První oficiální výstava koček byla uskutečněna v roce 1871 v Londýně. Výstavy koček se většinou pořádají podle plemena, ale mohou být také rozčleněné pouze dle barvy či délky srsti. Výstavy se pořádají obvykle v podzimních, zimních a prvních jarních měsících, to proto, že v těchto obdobích je srst koček nejdelší. Vystavovaná kočka musí být v každém případě zcela zdravá a v dobré fyzické kondici.
Celkem záznamů: 883
|< << 8586878889 >> >|

Dnes má svátek  Olivia, Mikíšek

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.