Články

 • Má kočka chodit ven?

  Čtvrtek, 7. srpen, 2008
  Lezení po stromech, broušení drápků o kmeny a lovení myší patří ke kočičí přirozenosti a některé kočky jsou smutné, když ven nemohou. Ke každé kočce by se však mělo přistupovat individuálně. Pokud je kočka zvyklá být doma a nic jí nechybí, není nutné ji vypouštět ven. Naopak vesnická kočka, která se se svou rodinou přestěhovala do města, výběh bude vyžadovat. Kočka může prožít naplněný život jak doma, tak venku. Majitel by se měl rozhodnout hlavně podle zvyků a povahy své kočky.
 • Kočičí záchodek

  Pondělí, 28. červenec, 2008
  Kočka je velmi svobodomyslné zvíře, a tak se nedá vychovávat a cvičit jako pes. Přesto by nějakou výchovu dostat měla. Jeden z nejdůležitějších návyků, který by si měla osvojit, aby její soužití s člověkem bylo bezproblémové, je vyprazdňování do kočičího záchodku.
 • Jak a čím krmit kočku?

  Pondělí, 28. červenec, 2008
  Jak mám nakrmit svého kočičího mazlíčka? To je asi jedna z prvních a také nejdůležitějších otázek, která Vás bude trápit, až si domů přineste koťátko. Od stravy se totiž odvíjí spousta jiných věcí. Zdraví a spokojenost Vaší kočky, její aktivita, temperament, růst a mnoho dalšího.
 • Vzteklina u koček

  Úterý, 15. červenec, 2008
  Vzteklina je velmi nebezpečné virové onemocnění, které postihuje nervovou soustavu. Tato nákaza je přenášena slinami napadených zvířat a k infikování dojde většinou pokousáním. Virus vztekliny má poměrně dlouhou inkubační dobu (10 až 120 dní, někdy až 6 měsíců). Délka inkubační doby také závisí na množství viru, který se do těla ránou dostal a také na místě pokousaní. Čím blíže k hlavě, tím se onemocnění projeví rychleji a razantněji.
 • Parazité u koček

  Úterý, 15. červenec, 2008
  V tomto článku se dozvíte něco o parazitech, kteří mohou trápit Vaše kočičí miláčky jako jsou škrkavky, tasemnice psí nebo i blechy.
 • Odstranění klíštěte

  Úterý, 15. červenec, 2008
  Kočku stejně jako člověka nebo psa napadá klíště obecné, a to jak samec, tak samička. Zachytí se v srsti, zakousne se a saje krev. V tomto článku se dozvíte, jak klíště odstranit nebo jak se proti němu preventivně bránit.
 • Výstavy opuštěných koček – umísťovací výstavy

  Pondělí, 30. červen, 2008
  Cílem výstav opuštěných koček je najít nový domov pro co největší počet kočiček a zároveň získat finanční dotace a krmení pro ty, které se do útulku vracejí nebo se výstavy zúčastnit nemohou. Díky tomu, že mnohé z kočiček najdou na výstavě svého nového pána a láskyplný domov, získávají útulky možnost a kapacity k poskytnutí pomoci a zdravotní péče dalším odloženým nebo nalezeným kočičkám.
 • První pomoc u koček I.

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  V tomto článku se dozvíte, jak se zachovat v případě, že Vám zkusí někdo kočičku otrávit, když dojde k popálení, poleptání chemikáliemi, popálení žárem, bezvědomí, zástava dechu nebo i k obyčejnému poštípání hmyzem.
 • Hotel pro kočky

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Hotely a ubytovny pro kočky jsou určeny pro mazlíčky, o které se jejich páni nemohou nějakou dobu sami starat. Možností je ponechat kočku v městském útulku, ne všechny útulky jsou však ochotny ubytovat zvíře na dobu přechodnou. Hotely pro zvířecí mazlíčky jsou v tu chvíli tou nejlepší volbou. Máte zde jistotu, že zajistí vašemu mazlíčkovi nejvyšší komfort.
 • Hračky pro kočky

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Kočka je schopná pojmout za hračku téměř jakýkoli předmět, se kterým může sama pohybovat, proto je třeba jí velmi brzy vysvětlit, co hračka je a co ne.
Celkem záznamů: 886

Dnes má svátek  Carika, Saggio

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.