Články

 • Vzteklina u koček

  Úterý, 15. červenec, 2008
  Vzteklina je velmi nebezpečné virové onemocnění, které postihuje nervovou soustavu. Tato nákaza je přenášena slinami napadených zvířat a k infikování dojde většinou pokousáním. Virus vztekliny má poměrně dlouhou inkubační dobu (10 až 120 dní, někdy až 6 měsíců). Délka inkubační doby také závisí na množství viru, který se do těla ránou dostal a také na místě pokousaní. Čím blíže k hlavě, tím se onemocnění projeví rychleji a razantněji.
 • Parazité u koček

  Úterý, 15. červenec, 2008
  V tomto článku se dozvíte něco o parazitech, kteří mohou trápit Vaše kočičí miláčky jako jsou škrkavky, tasemnice psí nebo i blechy.
 • Odstranění klíštěte

  Úterý, 15. červenec, 2008
  Kočku stejně jako člověka nebo psa napadá klíště obecné, a to jak samec, tak samička. Zachytí se v srsti, zakousne se a saje krev. V tomto článku se dozvíte, jak klíště odstranit nebo jak se proti němu preventivně bránit.
 • Výstavy opuštěných koček – umísťovací výstavy

  Pondělí, 30. červen, 2008
  Cílem výstav opuštěných koček je najít nový domov pro co největší počet kočiček a zároveň získat finanční dotace a krmení pro ty, které se do útulku vracejí nebo se výstavy zúčastnit nemohou. Díky tomu, že mnohé z kočiček najdou na výstavě svého nového pána a láskyplný domov, získávají útulky možnost a kapacity k poskytnutí pomoci a zdravotní péče dalším odloženým nebo nalezeným kočičkám.
 • První pomoc u koček I.

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  V tomto článku se dozvíte, jak se zachovat v případě, že Vám zkusí někdo kočičku otrávit, když dojde k popálení, poleptání chemikáliemi, popálení žárem, bezvědomí, zástava dechu nebo i k obyčejnému poštípání hmyzem.
 • Hotel pro kočky

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Hotely a ubytovny pro kočky jsou určeny pro mazlíčky, o které se jejich páni nemohou nějakou dobu sami starat. Možností je ponechat kočku v městském útulku, ne všechny útulky jsou však ochotny ubytovat zvíře na dobu přechodnou. Hotely pro zvířecí mazlíčky jsou v tu chvíli tou nejlepší volbou. Máte zde jistotu, že zajistí vašemu mazlíčkovi nejvyšší komfort.
 • Hračky pro kočky

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Kočka je schopná pojmout za hračku téměř jakýkoli předmět, se kterým může sama pohybovat, proto je třeba jí velmi brzy vysvětlit, co hračka je a co ne.
 • Hry - jak si hrají kočky

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Co kočky rády hrají? Dáme Vám pár námětů na kočičí hry - schovávaná, číhaná apod.
 • První pomoc u koček II.

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Vnější poranění - Na zraněnou kočku mluvte uklidňujícím hlasem. Rány opláchněte vodou a překryjte volným obvazem (obvaz nesmí být příliš utažen, aby se na ránu nepřilepil). Pokud zvíře krvácí, je třeba jednat velmi rychle. Pro poraněnou kočku jste jedinou záchranou. Tryská- li krev z rány, jedná se o poranění tepny a je nutno jednat ještě rychleji. Z poraněné žíly vytéká krev pomaleji a rovnoměrněji. Pokuste se zastavit krvácení buď přímým tlakem na ránu, nebo tlakem na některé z tlakových míst. Jako poslední záchranu lze uplatnit škrtidlo.
 • Než si pořídíte kočku

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Než si pořídíte kočku, pořádně se rozmyslete. Je řada otázek, které byste si měli zodpovědět, než si domů přivedete živé zvíře, které bude potřebovat váš čas, lásku a v neposlední řadě také peníze. Kočka je zvíře v celku nenáročné, nemusíte s ní chodit několikrát za den ven a odpadá i výcvik, který je potřeba například u psů. I přes to se ale o kočku budete muset starat.
Celkem záznamů: 883

Dnes má svátek  Elza, Elvíra

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.